Projektowanie instalacji fotowoltaicznych
Projektowanie instalacji fotowoltaicznych

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych warto powierzyć niezależnym fachowcom, którzy zadbają o to by wybrany wariant odznaczał się optymalnym stosunkiem kosztów do długookresowych korzyści.

Każdy projekt PV jest inny

Każdy projekt instalacji fotowoltaicznej jest inny, bo różne są potrzeby inwestorów i możliwości montażu urządzeń. Dlatego projektowanie fotowoltaiki rozpoczyna się od zebrania danych dotyczących obiektu, w ramach którego ma zostać zainstalowany system. Informacje takie jak lokalizacja, ilość zużywanej energii czy typ dachu mają wpływ na to, jaki kształt przybierze schemat instalacji fotowoltaicznej.

Napisz do nas i sprawdź jak możemy pomóc. Kliknij TUTAJ>>

Wyjściem do projektu jest zebranie danych

Najważniejsze informacje, o które pytamy inwestorów to:

Dobry projekt wybieramy spośród kilku wariantów

W kolejnym kroku opracowujemy schemat budynku, na który nanosimy kolejne warianty projektów. Wykorzystujemy zaawansowane programy do projektowania instalacji fotowoltaicznych, w tym dostarczane przez Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej USA (www.nrel.gov). Dzięki temu jesteśmy w stanie uwzględnić wszystkie zebrane dane i uzupełnić je o dane zewnętrzne, takie jak nasłonecznienie, siła wiatru czy szacowane straty spowodowane zabrudzeniami paneli czy wahaniami temperatury.

Na tej podstawie przygotowujemy szczegółowe wyliczenia spodziewanych efektów inwestycji dla różnych wariantów. Warianty te mogą się między sobą różnić m.in.

Jesteśmy jedną z nielicznych firm na rynku, które do projektów instalacji fotowoltaicznych, dołącza rozbudowane prognozy finansowe, które oprócz prognozowanych uzysków energii elektrycznej (z dokładnością do 15 minut), biorą pod uwagę koszty inwestycji, koszty serwisowania, inflację, koszty pozyskania kapitału.