Inteligentne sterowanie ogrzewaniem
Inteligentne sterowanie ogrzewaniem 
Inteligentne sterowanie ogrzewaniem budynków

Oszczędzanie energii przy niskich nakładach

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem to metoda oszczędzania energii, która zapewnia najszybsze efekty. System zarządzania energią (EMS) zarządza pracą urządzeń systemowych (pomp, zaworów, mieszaczy) w celu ograniczenia zużycia energii, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowników.

Centralnym elementem systemu jest sterownik, połączony z czujnikami temperatury, czujnikami zużycia energii i zewnętrznym systemem informatycznym.

System informatyczny np. EcoSCADA lub Tridium Niagara:

Przykład:
 
  • Szkoła jest ogrzewana w sezonie grzewczym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Uczniowie przebywają w szkole tylko w dni robocze, w godz. 7.00 – 17.00.
  • Ograniczenie ogrzewania w czasie, gdy w szkolenie nie ma uczniów, pozwala oszczędzić znaczne ilości energii i kosztów – nawet 25%.
  • Odpowiedni sprzęt i oprogramowanie pozwala tak zmieniać ustawienia systemu grzewczego, by równocześnie zapewnić komfort dzieci – temperatura w szkole musi być odpowiednia także w poniedziałek rano.
Napisz do nas i sprawdź jak możemy pomóc. Kliknij TUTAJ>>

Podwójne zabezpieczenie działania

W zależności od istniejących rozwiązań dostosowujemy istniejące sterowniki lub instalujemy nowe urządzenia. System ogrzewania pozostaje jednak zawsze w pełni autonomiczny – sterownik pracuje prawidłowo także w przypadku przerw w dostępie do Internetu. Korzystamy z oprogramowania lidera rynku – firmy I.Leco, które jest wykorzystywane w ponad 5 tys. budynkach, m.in. Biurowcach, szkołach, urzędach, centrach handlowych.

Opcja „tylko success fee” nie wymaga nakładów inwestycyjnych

Modernizacja i utrzymanie systemu zarządzania energią mogą być rozliczane w formie umów na zwiększenie efektywności energetycznej (formuła ESCO). W takim modelu finansujemy w pełni koszty inwestycji, a miesięczne opłaty naliczamy tylko od rzeczywiście osiągniętych oszczędności. Dzięki temu właściciel budynku oszczędza już od pierwszego miesiąca od modernizacji.

Wyliczanie oszczędności odbywa się zgodnie z Międzynarodowym Protokołem Pomiaru i Weryfikacji Efektywności (IPMVP – International performance measurement and verification protocol).