Inteligentne sterowanie ogrzewaniem
Inteligentne sterowanie ogrzewaniem 
Inteligentne sterowanie ogrzewaniem budynków

Tworzymy systemy zarządzania energią, które dzięki urządzeniom IoT i specjalistycznemu oprogramowaniu pozwalają na obniżenie kosztów ogrzewania przeciętnie o 20%.

Wysokie koszty ogrzewania uderzają w budżety firm i instytucji

Od 2022 obserwujemy bardzo wysokie ceny energii, w tym ogrzewania. Wzrosty zazwyczaj przekraczają 50%, a miejscowości, w których jest drożej o 100% i więcej nie należą do rzadkości. Ceny pozostaną wysokie, ponieważ ciepłownie będą musiały wkrótce płacić za uprawnienia do emisji CO2 (tzw. mały ETS).

Redukujemy koszty ogrzewania przeciętnie o 20%

W wielu budynkach występuje potencjał ograniczenia kosztów ogrzewania. Przeciętnie obniżamy rachunki o 20%, zdarzają się jednak także budynki, w których zużycie spadło o połowę. Wśród szybkich i tanich metod redukcji są:

wykres-oszczednosci-z
Przykład:
 
  • Szkoła jest ogrzewana w sezonie grzewczym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Uczniowie przebywają w szkole tylko w dni robocze, w godz. 7.00 – 17.00.
  • Ograniczenie ogrzewania w czasie, gdy w szkolenie nie ma uczniów, pozwala oszczędzić znaczne ilości energii i kosztów – nawet 25%.
  • Odpowiedni sprzęt i oprogramowanie pozwala tak zmieniać ustawienia systemu grzewczego, by równocześnie zapewnić komfort dzieci – temperatura w szkole musi być odpowiednia także w poniedziałek rano.
Napisz do nas i sprawdź jak możemy pomóc. Kliknij TUTAJ>>

Korzystamy z Internetu Rzeczy (IoT)

Optymalizacja jest możliwa, o ile posiadamy dokładną wiedzę o temperaturach wewnętrznych w budynku. Redukcja kosztów nie może się odbywać kosztem pogorszenia komfortu użytkowników. Dlatego pierwszym krokiem jest zainstalowanie w budynku zestawu czujników temperatury.

czujnik-temp-lht-z2

Specjalistyczne oprogramowanie i doświadczeni menedżerowie energii

Do analizy danych wykorzystujemy EcoSCADA – oprogramowanie stworzone właśnie do tego celu i sprawdzone w tysiącach budynków w Europie. Wiedza i doświadczenie naszych menedżerów energii pozwalają efektywnie korzystać z danych i oprogramowania. Dzięki nim oceniają oni bezwładność cieplną budynku i wyliczają kiedy należy zacząć go ogrzewać tak, aby w czasie gdy np. dzieci wrócą do szkoły w poniedziałek rano, było już w niej ciepło.

profil-ogrzewania

Opcja „tylko success fee” nie wymaga nakładów inwestycyjnych

Zarabiamy tylko wtedy, gdy nasi klienci oszczędzają. Sami finansujemy urządzenia i oprogramowanie. Wynagrodzeniem Eko Broker może być określony procent faktycznie wygenerowanych oszczędności (success fee) lub stała miesięczna kwota (wynagrodzenie ryczałtowe).

W przypadku wynagrodzenia ryczałtowego udzielamy gwarancji osiągnięcia oszczędności. W ten sposób oszczędności klienta są zawsze wyższe od kosztów wdrożenia i utrzymania systemu zarządzania energią.

Wyliczanie oszczędności odbywa się zgodnie z Międzynarodowym Protokołem Pomiaru i Weryfikacji Efektywności (IPMVP – International performance measurement and verification protocol).

wykres-wynagrodzenie-esco-z

Klienci polecają nasze usługi

Wśród naszych klientów są samorządy, przedsiębiorstwa, instytucje kultury i wyższe uczelnie. Często polecają oni nasze usługi: referencje

Można nas też znaleźć na stronach poświęconym dostawcom usług smart city np.