Jak płacić niższe rachunki za ogrzewanie w firmie? EcoSCADA!

Wydatki na ogrzewanie stanowią istotną część kosztów utrzymania nieruchomości firm oraz instytucji publicznych. Jak obniżyć rachunki przy rosnących cenach energii cieplnej? Skuteczne jest wdrożenie systemu zarządzania energią. Dzięki połączeniu urządzeń IoT, sprawdzonego oprogramowania oraz wiedzy i doświadczenia menedżerów energii z Eko Broker możesz zaoszczędzić średnio 20 proc., a czasami nawet 50 proc. na kosztach ogrzewania. Dowiedz się, jak poprawić efektywność energetyczną firmy z inteligentnym sterowaniem ogrzewaniem od EcoSCADA.

Coraz większa liczba przedsiębiorców i samorządowców szuka sposobów na obniżenie kosztów ogrzewania budynków. Ty też chcesz poprawić efektywność energetyczną w firmie czy instytucji publicznej? Ciekawi Cię, jak zmniejszyć rachunki za energię cieplną? Rozwiązaniem jest system zarządzania energią EMS (ang. Energy Management System) taki jak EcoSCADA. Dzięki niemu możesz liczyć na niższe koszty ogrzewania nieruchomości.

Co to jest system zarządzania energią EcoSCADA?

EcoSCADA to zestaw narzędzi, które pozwalają na monitorowanie, kontrolowanie i optymalizację infrastruktury grzewczej w celu obniżenia kosztów ogrzewania, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowników. Program pozwala na wykonywanie oceny efektywności energetycznej budynków – głównie komercyjnych i publicznych. Dane do analizy dostarczane są przez urządzenia IoT, np. czujniki temperatury czy zużycia energii.

Aby uzyskać możliwie największe oszczędności na ogrzewaniu w firmie, ważny jest nadzór specjalistów, tzw. menedżerów energii. Dlaczego? System informuje, jak wyeliminować marnotrawstwo energii w budynkach i przedstawia profile jej zużycia.

Nie tylko niższe rachunki

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem większości osób kojarzy się przede wszystkim z obniżeniem rachunków i zwiększeniem efektywności energetycznej biznesu. Rzeczywiście wymiernym efektem korzystania z systemu EMS, takiego jak EcoSCADA, są niższe koszty ogrzewania bez obniżania poziomu komfortu. Średnie oszczędności wynoszą 20, ale w niektórych przypadkach nawet 50 proc. Wdrożenie systemu zarządzania energią EcoSCADA jest też rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ pozwala na zmniejszenie stopnia oddziaływania na środowisko naturalne. To szczególnie istotne w przypadku firm czy instytucji, które chcą zredukować ślad węglowy organizacji i obniżyć emisję CO2 do atmosfery. Kolejną zaletą korzystania z systemu zarządzania energią EcoSCADA jest poprawa klimatu w pomieszczeniach. EcoSCADA pozwala na utrzymywanie na optymalnym poziomie takich parametrów jak temperatura, wilgotność czy poziom CO2. Wpływa to pozytywnie na produktywność i samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

System zarządzania energią z EcoSCADA – jak to działa?

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie w budynku zestawu czujników temperatury i zużycia energii. Następnie wykonywana jest analiza danych, która pozwala na ocenę efektywności energetycznej budynku. Wskazuje też obszary potencjalnych oszczędności energii oraz sposoby na zmniejszenie kosztów ogrzewania bez obniżania poziomu komfortu. Mogą to być takie propozycje jak m.in. konieczność modernizacji systemu grzewczego budynku czy dostosowanie temperatury w pomieszczeniach do godzin działania firmy i prognoz pogody.
W kolejnym kroku tworzy się połączenia systemu z urządzeniami wykonawczymi np. regulatorami kotłów lub komputerami PLC.

Jakie informacje daje Ci EcoSCADA?

EcoSCADA odznacza się wysoką skutecznością. Oprogramowanie zostało stworzone do analizy ogromnych ilości danych, m.in. dotyczących zużywanej energii, charakterystyki budynku, pogody i klimatu wewnątrz pomieszczeń. Bez problemu radzi sobie ono z synchronizacją danych z różnych źródeł. Oferuje prognozy zużycia energii oparte na wartościach znormalizowanych. Pozwala wiec przedsiębiorcom czy samorządowcom na zrozumienie i redukcję kosztów energii cieplnej w zarządzanych przez nich budynkach. Dzięki wieloletniemu testowaniu w tysiącach nieruchomości w całej Europie umożliwia optymalizację zużycia energii bez obniżania poziomu komfortu.

Elastyczne ekrany interaktywne przedstawiają najważniejsze informacje dotyczące projektu. Można na nich sprawdzić m.in.

Chcesz obniżyć koszty ogrzewania w firmie czy instytucji?
Nie musisz nic inwestować – zarabiamy tylko wtedy, gdy Ty już oszczędzasz. Finansujemy urządzenia i oprogramowanie, a zapłatą może jest określony procent od faktycznie wygenerowanych oszczędności. Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami.