Nasze stoisko na Solar Energy Expo

Zapraszamy na nasze stoisko na targach Solar Energy Expo w Warszawie w dniach 16 – 18 stycznia 2024.
Będziemy prezentować nasze usługi optymalizacji instalacji fotowoltaicznych.

Ceny energii będą bardziej zmienne

Ceny energii będą się coraz bardziej zmieniać w zależności od pory dnia i pory roku, w szczycie nasłonecznienia będą dążyły do zera. Już teraz dzieje się tak w Kalifornii. Zmniejsza to opłacalność inwestycji w fotowoltaikę.

Stratom można zapobiec

Odpowiedni dobór użytych technologii, rozmieszczenia i ustawienia paneli pozwala istotnie zwiększyć ROI. W przypadku instalacji budowanej na własne potrzeby warto dopasować planowaną produkcję energii do jej zużycia. Wartość energii oddawana do sieci jest bowiem znacznie niższa od kosztu zakupu. Opłaca się więc dostosować instalację pod kątem autokonsumpcji i zmiennej ceny energii.

Potężne narzędzia prognostyczne

Wykorzystujemy jeden z najbardziej wszechstronnych zestawów narzędzi do wykonywania symulacji odnawialnych źródeł energii. Pakiet jest rozwijany od 2005 roku przez Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej Stanów Zjednoczonych.

Jak wygląda proces

W pierwszym kroku wspólnie z inwestorem określamy warunki brzegowe: położenie planowanej instalacji, dopuszczalne technologie wykonania, budżet, sposób finansowania inwestycji.
Definiujemy na czym najbardziej zależy inwestorowi – dobieramy wagi do parametrów wynikowych. Pozyskujemy inne niezbędne dane np. o bieżącym lub planowanym zużyciu energii.
Następnie tworzymy wstępne projekty instalacji w kilku (kilkunastu) wariantach, różniących się wykorzystywanymi urządzeniami, położeniem paneli, ich ustawieniem względem stron świata, nachyleniem itd.
Dla każdego wariantu generujemy wskaźniki techniczne i ekonomiczne np. ilość wyprodukowanej energii, koszty uniknięte, przychody ze sprzedaży energii, EBIT, stopę zwrotu, przepływy finansowe. Po przypisaniu wag istotności do wyników analizy wskazujemy optymalne rozwiązanie.

Planujesz inwestycje w OZE? 

Odwiedź nas na targach Solar Energy Expo w dniach 16 – 18 stycznia 2024. Nasze stoisko nr E5.41a znajduje się w hali E

Lub napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.